id okazii: lucasian sau lucius2

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

muresanhd
*****
*****
Mesaje: 429
Membru din: 10 Iun 2005, 08:51
Localitate: Hunedoara
Contact:

id okazii: lucasian sau lucius2

Mesaj de muresanhd »

Asta-i pe post de gluma. Uitati-va la cele 2 id-uri:
lucasian
lucius2


Priviti licitatiile:
lucius2
http://www.okazii.ro/catalog/2328485/ob ... e-sec.html

lucasian
http://www.okazii.ro/catalog/2586872/ob ... I-XIX.html

Nu-l cunosc personal, dar e nostim.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

:lol:
jan77
****
****
Mesaje: 124
Membru din: 21 Dec 2005, 20:52
Localitate: Iasi

Mesaj de jan77 »

magar de-a dreptul. si eu l-am observat :lol:
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

Dupa cate se pare lucius si-a facut rezerve ca sa poata onora comanda pe care o s-o faca lucasin2. :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
saankarite
****
****
Mesaje: 131
Membru din: 23 Iul 2006, 19:31

Mesaj de saankarite »

mda, dar in felul asta s-a ales cu cateva zeci de calificative pozitive pe moca!
:))
Hunter`
****
****
Mesaje: 124
Membru din: 05 Ian 2007, 22:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Hunter` »

mie tipul nu mi-a ridicat coletul ramburs si dupaia nu am reusit sa dau de el.. nu raspundea la mailuri sau pe forum pe okazii
muresanhd
*****
*****
Mesaje: 429
Membru din: 10 Iun 2005, 08:51
Localitate: Hunedoara
Contact:

Mesaj de muresanhd »

Mai foloseste si user-ul lili59. Aproape toate licitatiiile lui sunt castigate de acest user.
Zece oameni care-şi exprimă părerea în public sunt mai puternici decât alte sute de mii care tac.
Napoleon Bonaparte.
Avatar utilizator
valentinian
*****
*****
Mesaje: 499
Membru din: 14 Aug 2007, 23:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de valentinian »

am citit ieri acest subiect...putina actiune credeti-ma ca nu strica ...am trimis un mail la okazii.ro cu cele doua linkuri si azi am primit mesaj ca avea de raspuns...

Salut,

Iti multumim pentru sesizarea facuta. In urma verificarilor efectuate de noi am constatat ca utilizatorul in cauza detinea alte 3 conturi pe care le-a utilizat pentru a-si ridica in mod artificial feedback-ul geerel. Atat aceste 3 conturi cat si calificativele acordate de pe acestea au fost suspendate definitiv de noi, contul ''lucasian'' fiind suspendat temporar, pentru o perioada de 7 zile, urmand ca la o abatere viitoare sa fie susp0endat definitiv.

O zi placuta in continuare.

ca idee...cand aveti probleme de acest gen contactati imediat adminu' nu?!
Justitia omnium domina et regina virtutum est
.
dutzu29
***
***
Mesaje: 54
Membru din: 05 Mar 2007, 22:02

..

Mesaj de dutzu29 »

cu lucasian m-am "tzepuit" si eu.urmatoarea data cand va scoate monede pe okazii va avea "placerea" de a avea un cumparator la toate monedele la pretzul blitz.asta iar si iar..pana cand imi va da banii inapoi pe bucata de plumb vanduta.de evitat
dutzu
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: ..

Mesaj de PRONUMISMATICA »

dutzu29 scrie:cu lucasian m-am "tzepuit" si eu.urmatoarea data cand va scoate monede pe okazii va avea "placerea" de a avea un cumparator la toate monedele la pretzul blitz.asta iar si iar..pana cand imi va da banii inapoi pe bucata de plumb vanduta.de evitat
Cu asta nu cred sa rezolvati mari lucru, si riscati sa va alegeti si cu contul suspendat de cei de la okazii, daca o sa sa se planga respectivul user la administratorii siteului.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Baiatul asta nu se lasa:
LINK
LINK
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Nu inteleg care e politica lui, doar pt calificative? Pai daca si le vinde doar lui de ce mai are nevoie de cont pe okazii? Si apoi mai si uita ca le-a mai vandut :))
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Acest domn este un hotz.
Cineva din familie a cumparat de la el pe okazii doua piese:
1 korona 1892 Ungaria
poltura 1707 XF Ungaria

In loc de aceste doua piese a primit o poltura 1705 indoita (deci cam F).
Respectivul intre timp a sters acele licitatii sa nu mai ramana nici o urma. Iar de atunci nu raspunde la telefon.

Numele persoanei:

M. M. L.
Loc. Tomesti, Jud. Iasi.
Atentie deci cand cumparati de la cineva care are aceste initiale si locuieste in aceasta localitate.
Ultima oară modificat 20 Feb 2008, 19:50 de către PRONUMISMATICA, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Se intampla ceva cu licitatiile incheiate de pe okazii, multe dintre ele nu se mai "vad". O fi din lipsa de spatiu...
Iar in ceea ce il priveste pe utilizatorul respectiv, rusine!
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Au reaparut licitatiile respective, deci cei de la okazii le-au facut sa dispara "temporar", or fi lucrand la ceva.

Atasez doua imagini, una cu piesa care trebuia livrata (1 poltura 1705 xf) si una cu tabla care a fost livrata in loc (poltura 1707). A luat imaginile de pe okazii. Ar mai fi piesa de 1 korona 1892, care nici n-a fost in colet.

Plus ca piesa care a fost livrata a fost "cumparata" de fapt de utilizatorul lili59 care a si dat calificativ domnului lucasian pentru aceasta licitatie.
Asta e licitatia:
LINK - piesa de aici a fost livrata. Si mai si zicea la poltura din 1705 ca "moneda arata mult mai bine in realitate"..

Din ce am citit mai sus, ceva similar a patzit si dutzu29
Asta nu se cheama inselaciune, sua ceva de genul?
Fişiere ataşate
4132318_1.jpg
4132318_1.jpg (18.96 KiB) Vizualizat de 21293 ori
4151970_1.jpg
4151970_1.jpg (15.19 KiB) Vizualizat de 21293 ori
Scrie răspuns