bricon de pe okazii

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
danutz
******
******
Mesaje: 590
Membru din: 01 Feb 2008, 21:44
Localitate: ploiesti -bucuresti(duminica la cerere)

bricon de pe okazii

Mesaj de danutz »

acest utilizatoe a cumparat o bancnota de la mine

http://www.okazii.ro/catalog/27126861/1 ... -1950.html

si la 15 minute dupa terminarea licitatie primesc acest mesaj pe yahoo


Buna ziua, in legatura cu bancnota castigata la licitatie, nu am vrut sa o licitez, imi cer mii de scuze, dar tocmai cand ma uitam peste bancnotele de la licitatie, mi-a sunat telefonul si in timp ce vorbeam la telefon fiul meu a licitat-o fara sa stiu eu. Bineinteles ca l-am certat foarte tare, dar nu mai aveam ce sa fac. Dumneavoastra faceti cum credeti si inca o data imi cer mii de scuze ca v-am cam incurcat si multumesc pentru intelegere. Numai bine

ce sa fac sa ii dau negativ si sa repun licitatia in vanzare

tudor c daca citesti mesajul sa ma anunti daca te mai intereseaza
cclanetaru
**
**
Mesaje: 33
Membru din: 15 Dec 2008, 01:10
Localitate: Romania/Bihor/Oradea
Contact:

Mesaj de cclanetaru »

Daca si-a cerut scuze omul nu consider ca ar trebui sa primeasca negativ, daca era rau voitor va punea sa trimiteti bancnota si nu o ridica sau nu trimitea nici un fel de mesaj .Ce-i drept ca pentru a licita trebuie sa treci de 2 pasi ...depinde ce varsta are copilul..oricum ...eu unul nu as acorda negativ .
Avatar utilizator
tripleseven
******
******
Mesaje: 1061
Membru din: 20 Sep 2006, 23:12

Mesaj de tripleseven »

Mi s-a intamplat si mie pe ebay!
Nepotul meu care a intrat pe pagina ebay,care era minimalizata , a licitat la "buy now" o piesa pt ca a vazut cum am licitat eu una! Din fericire pt mine vanzatorul a inteles situatia si nu mi-a dat negativ(atunci mai era posibil ca vanzatorii sa acorde negative).
Parerea mea este sa il iertati, se poate intampla!
Avatar utilizator
LM
*****
*****
Mesaje: 426
Membru din: 08 Oct 2008, 12:14
Localitate: Undeva in Banat...

Mesaj de LM »

Sa gresesti e omeneste.Poate ca scuza folosita de dansul este doar un pretext.Poate dupa terminarea licitatiei nu a mai vrut bancnota...?Cine stie?Insa daca si-a cerut scuze nu cred ca merita un negativ.Cum au spus si colegii,putea fi mai rau!
"Audaces Fortuna Juvat !!!"
danutz
******
******
Mesaje: 590
Membru din: 01 Feb 2008, 21:44
Localitate: ploiesti -bucuresti(duminica la cerere)

Mesaj de danutz »

multumesc
am vrut sa gasesc cea mai buna solutie
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

Eu unul n-as plati comision pentru neatentia altora. Deci negativ garantat.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

avand in vedere ca licitatia s-a terminat la un pret ok, nu cred ca ar avea motive sa nu o cumpere sau poate cine stie? o fi intrervenit altceva, oricum eu nu i-as da negativ...
Divide et impera
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

In ceea ce priveste comisionarea licitatiilor exista de la o vreme optiunea "intelegere reciproca" pe okazii care ajuta in astfel de situatii.
andreka
*****
*****
Mesaje: 315
Membru din: 01 Iun 2008, 21:20
Localitate: Negresti-Oas
Contact:

Mesaj de andreka »

Neutru
De m-or tine cu secara/Osenia-i a mea tara/De m-or tine cu ovaz/Osenia nu o las !
*
Osania-nu-i ocara.../Inima-i de foc si para,/De-o aprinzi/Nu vrea sa moara !...
*
Cu osanul nu te pune/Cu osanca dute-n lume...
stfp
****
****
Mesaje: 138
Membru din: 29 Apr 2005, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de stfp »

Acelasi lucru l-am patit si eu... eram logat pe okazii si ma trezesc cu un mail 'Ati cumparat cu succes un cablu de date pentru telefonul X la 25 de lei'... fiica-mea de 2 ani si jumatate (atunci) daduse click-uri prin diverse licitatii, gasise butonul de 'Cumpara acum', il apasase si mai confirmase odata :-) (stia ce-s alea linkuri si butoane atunci)

Ca si domnul din cazul de mai sus i-am scris vanzatorului un mail de scuze, i-am zis ca daca vrea ii dau pozitiv, a vrut si asta a fost; pe vremea aia era gratuit pentru vanzatori asa ca nu a platit nimic omul.

Am scris pentru a confirma ca posibila si plauzibila povestea din primul topic din thread, poate e greu credibila pentru cei fara copii.
Scrie răspuns