Sunt dat in judecata

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

maryus24u
**
**
Mesaje: 22
Membru din: 26 Aug 2007, 12:50
Localitate: suceava

Mesaj de maryus24u »

cristoph scrie:Daca stiati ca sunt ceva probleme cu aceste licitatii de ce ati sters mailurile cu discutiile cu domnul respectiv? ( Adresa de mail si numarul de telefon)

Oare nu ati considerat ca nu are ce sa va faca si ati refuzat sa mai discutati cu dansul si acum cand ati primit citatia v-ati speriat putin?

De obicei o licitatie se incheie cand ambele parti sunt multmite de tranzactie. Exemplu ebay, unde desi vanzatori primesc bani inainte ofera feed-back-ul dupa ce si cumparatorul a primit piesele.

Si daca imi amintesc bine a mai fost cineva nemultumit de piesele care le vindeti:

http://transylvanian-numismatics.com/ph ... php?t=3169

Da intradevar insa am 1000 de colete expediate. se mai fac si greseli. nr de telefon nu este obligatoriupecolectzii
maryus24u
**
**
Mesaje: 22
Membru din: 26 Aug 2007, 12:50
Localitate: suceava

Mesaj de maryus24u »

vlahul scrie:Dupa cele expuse se numeste... escrocherie...
La fel si scanurile pe care le cereti la cartile postale cu bucuresti le postati pe blog si cartile nu le mai luati
maryus24u
**
**
Mesaje: 22
Membru din: 26 Aug 2007, 12:50
Localitate: suceava

Mesaj de maryus24u »

amonra scrie:Daca ati primit citatie, in mod sigur avocatul dumneavoastra poate afla identitatea ( si adresa din pacate ) a celui ce va da in judecata.
Sunt curios, cum a fost incadrata speta si al ce probe au apelat ? Ati fost somat sa prezentati documete electronice ?

Am discutat cu domnu si am platit. oricum e hilar dar adevarat
maryus24u
**
**
Mesaje: 22
Membru din: 26 Aug 2007, 12:50
Localitate: suceava

Mesaj de maryus24u »

GANDITIVA PUTIN LA CE PRECEDENTE SE POT CREA, NU O SA VA MAI PLANGETI DE COLETE NERIDICATE CI O SA VI LE RIDICE SI SA VA DEA IN JUDECATA
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

maryus24u scrie:
vlahul scrie:Dupa cele expuse se numeste... escrocherie...
La fel si scanurile pe care le cereti la cartile postale cu bucuresti le postati pe blog si cartile nu le mai luati
Tocmai din cauza renumelui dvs am cerut sa vad mai intai ce cumpar si imi pare bine ca am facut asta. Vedeti aici. Atata timp cat cer sa vad un obiect care urmeaza sa-l cumpar nu ma consider escroc! Este un lucru aproape obligatoriu in cazul tranzactiilor pe net! Si nu numai: vezi, iti place - cumperi, nu iti place - nu cumperi.
In aceeasi ordine de idei se pare ca dvs aveti acum pb cu justitia. In ce ma priveste nu am avut astfel de probleme cu cei cu care am facut tranzactii. Si sunt multi chiar aici pe forum...
Va sfatuiesc sa va masurati cuvintele pe viitor.
Va rog sa-mi indicati care dintre ilustratele de la mine de pe blog nu se afla in posesia mea? Care este/sunt ilustratele dvs la mine pe blog?
Pentru oricine ste interesat absolut toate imaginile de pe blogul personal imi apartin si o pot demonstra oricand.
Ultima oară modificat 05 Mai 2009, 21:12 de către vlahul, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

@maryus24u
Va rog sa nu mai scrieti mai multe mesaje unul dupa celalalt, daca aveti ceva de adaugati editati primul mesaj. Si nu mai postati mesaje scrise integral cu litere mari, toate astea sunt contra regulamentului.

Ziceti ati vorbit cu domnul respectiv si ati platit, deci ati rezolvat problema?

La cati tepari sunt pe okazii (nu ma refer la dvs.!), era doar o chestiune de timp se fie dat cineva in judecata pentru ca a primit total altceva in colet, decat se astepta. Am patit-o si eu. Problema e ca e mai greu de dovedit ce anume era in colet.
Cassius
***
***
Mesaje: 84
Membru din: 28 Ian 2008, 07:09

Mesaj de Cassius »

Am patit-o si eu cu dl. maryus24u. Am luat niste seturi de monede unc, iar in loc am primit piese in stare vf. Din totalul de 20 piese 8 au fost aunc si restul VF. Nu este de mirare ca il da lumea in judecata.
Avatar utilizator
bilutza
*****
*****
Mesaje: 269
Membru din: 14 Feb 2008, 00:02
Localitate: Bacau

Mesaj de bilutza »

Eu am castigat o licitatie, dar dupa aia am aflat ca tocmai vanduse moneda la un targ si a uitat sa stearga licitatia. :x
" Daca nu ar fi datorii in sistemul nostru monetar, nu ar mai fi bani "
http://thezeitgeistmovement.com/
Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Cassius scrie:Am patit-o si eu cu dl. maryus24u. Am luat niste seturi de monede unc, iar in loc am primit piese in stare vf. Din totalul de 20 piese 8 au fost aunc si restul VF. Nu este de mirare ca il da lumea in judecata.
Si cand ma gandesc ca pe-aici haladuia unul pe care nu-l interesa ca monedele lui nu-s superbe asa cum le caracterizase pe okazii. Asa sunt unii, nu-si cunosc interesul.
Hljóðs bið ek allar
helgar kindir,
meiri ok minni
mögu Heimdallar;
viltu, at ek, Valföðr!
vel framtelja
forn spjöll fíra,
þau er fremst um man.
ronin
*****
*****
Mesaje: 279
Membru din: 07 Feb 2008, 10:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ronin »

Mie, dl. maryus24u, nu a vrut sa imi trimita ce am castigat de la el, pe motiv ca el nu se deplaseaza pana la posta doar pentru 12 lei, si sa mai cumpar ceva sa se fac o suma mai mare (in descrierea licitatiei nu se specifica nimic de o suma minima). Mi-a spus asta dupa vreo cateva telefoane si e-mailuri.
Scrie răspuns